Прессрелиз

I городского конкурса домбристов «Әнші даусы» среди учащихся общеобразовательных школ в возрасте /7-15 лет/

09.12.2019 г. состоялся I городской конкурс пение с домброй среди музыкальных школ и школ искусств  «Әнші даусы». Организаторы  конкурса –  «Школа искусств №1» акимата г.Нұр-Сұлтан. Барлығы 40 оқушы қатысты.

Байқаудың мақсаты: Ән құдіретімен елдің рухын биіктеткен жезтаңдай әнші, өнер әлемінде өзіндік орны бар бір туар тұлға Ғарифолла Құрманғалиев есімін мәңгі есте сақтау, дәстүрлі ән мектебінің ұлы көшін үзбей, келер ұрпаққа насихаттап, өнер әлемінде жаңа есімдер ашу, оқушыларды халық мәдениетіне баулу.

• Байқау шарты бойынша жас ерекшеліктеріне байланысты кіші топ 7 – 9 жас, орта топ 10 – 12 жас, үлкен топ 13-16жас болып бөлінді.
  • Кіші және орта топ оқушылары өз қалауы бойынша 1 ән немесе терме – толғау, ал үлкен топ оқушылары өз қалауы бойынша 2 ән немесе терме – толғау, орындайды.

Жюри:

1. Қазылар алқасының мүшелері келесі құрамда:

Қазылар алқасының төрайымы:

• Сәуле Стаханшылқызы Жанпеиісова – Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, «Дарын» мемлекеттік сыйлығының иегері филология ғылымдарының кандидаты.

Қазылар алқасының мүшелері:

Тельман Тілегенұлы Нүркенов – Қазақ Ұлттық өнер университеті дәстүрлі музыкалық өнер факультетінің, дәстүрлі ән кафедрасының ұстазы;

– Оңайбайұлы Алпысбек – республикалық байқауларының лауреаты.

В конкурентной борьбе получены следующие результаты:

Кіші топ

Бас жүлде Кажгалиева Елдана №1БММ
1 орын Карменова Аружан №1БММ
2 орын Олжабай Жанболат №1ӨМ

Профессиональное жюри поделилось своми впечатлениями с конкурсантами, проанализировало выступления, а главное – был дан небольшой мастер – класс юным музыкантам! Замечательный праздник национальной музыки и пения прошел в теплой и творческой обстановке!

Победителей конкурса наградили авторскими кубками, дипломами и памятными призами!Конкурс организован молодым и талантливым педагогом школы искусств №1 – Ахмедияр Нұрдаулетом Түгелбайұлы.Дан удачный старт новому конкурсу для талантливой молодежи!